Lai gaisma uzvar tumsu! 2. martā plkst. 18.00 aicinām paust atbalstu Ukrainai, iededzot sveces Ādažos, Carnikavā un pie Baltezera baznīcas

01.03.2022.

Lai gaisma uzvar tumsu, dzīvība – nāvi, saprāts – neprātu. Iestāsimies par gaismu un dzīvību Ukrainā! Pēc Latvijas Pašvaldību savienības aicinājuma Latvijā trešdien, 2.martā, plkst.18, notiks atbalsta pasākumi, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai tās cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu un cīņā pret Krievijas militāro agresiju. Aicinām arī Ādažu un Carnikavas iedzīvotājus paust miermīlīgu atbalstu ukraiņiem.

Paužot atbalstu Ukrainas tautai, Latvijas pašvaldību iedzīvotāji pievienosies tiem daudzajiem tūkstošiem citu valstu iedzīvotāju, kuri pēdējo dienu laikā arī ir vienojušies līdzīgās atbalsta akcijās par neatkarīgu Ukrainu, nosodot Krievijas iebrukumu.

Aicinām cilvēkus 2. marta vakarā no plkst.18.00 ierasties ar Ukrainas karogiem, lentēm, svecītēm vai citu atribūtiku, kas nepauž naidu vai agresiju. Iedegsim uguni – spēka un gaismas simbolu,  lai nestu gaismu, kas šobrīd tik ļoti nepieciešama Ukrainai un pasaulei! 

Ādažos: iedegt un nolikt sveces varēs pie pašvaldības ēkas Gaujas ielā 33.
Carnikavā: cilvēkus, kuri vēlas pulcēties Carnikavā, aicinām nolikt svecītes Svētku laukumā un paust miermīlīgu atbalstu ukraiņu tautai.
Baltezerā: Pie Baltezera baznīcas, novietojot svecītes uz akmens sētas.

Aizlūgumi un dievkalpojumi novada baznīcās:
– plkst. 19.00 Ādažu baptistu draudzes telpās (Gaujas ielā 27C) notiks lūgšanu vakars “Lūgšanas par Ukrainu”
– plkst. 19.00 Pelnu dienas dievkalpojums Baltezera baznīcā (Baznīcas iela 1). Katru dienu plkst. 12.00 notiek aizlūgumi par Ukrainu un mieru, zvanot baznīcas zvaniem. Baznīca ir atvērta ikvienam katru dienu no 12.00 līdz 13.00, kad iespēju robežās ir pieejami mācītāji sarunām un aizlūgšanām.
– plkst. 20.00 Garkalnes baznīcā notiks aizlūgums. Garkalnes evaņģēliski luteriskajā draudzē lūgšanu vakari par Ukrainu notiek katru dienu no otrdienas līdz sestdienai.

Latvijas, Ukrainas un Eiropas Savienības karogi