18. septembrī notiks Agnetas Volkovas 2. simfonijas pirmatskaņojums

14.09.2021.


Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniecei Agnetai Volkovai 18. septembrī gaidāms nozīmīgs notikums – Lielajā ģildē Rīgā kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” sezonas atklāšanas koncertā notiks viņas 2. simfonijas “Uz jauno pasauli” pirmatskaņojums.

“Uz jauno pasauli” – tās ir komponistes domas un sajūtas, kas klejo pāri vecās un jaunās pasaules robežstāvokļiem.

Kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” diriģents Normunds Šnē par Agnetas radīto simfoniju saka: “Tas ir darbs, kas tik ļoti atbilst šī brīža situācijai pasaulē, ka tam pat reizēm grūti noticēt. Tie ir dziļi subjektīvi cilvēka meklējumi un mēģinājumi atrast atbildes. Vai mums ir nepieciešama jauna pasaule? Kāda ir šī pasaule, kurā mēs dzīvojam? Vai balstoties uz pagātni, mēs varam zināt, kas mūs sagaida nākotnē? Protams, mēs nevaram izlasīt mūzikā šīs atbildes, taču es ticu, ka mēs varam domāt par šīm lietām un varbūt šobrīd tas ir svarīgāk kā jebkad mūsu dzīvēs.”

“Agneta ir augsta līmeņa speciāliste, kura ne tikai komponē, bet arī dzied korī,” Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas direktors Igors Doriņš neslēpj gandarījumu un lepnumu par Agnetas Volkovas veikumu, vienlaikus slavējot komponisti par viņas daudzpusību.

“Sinfonietta Rīga” sezonas atklāšanas koncerts notiks sestdien, 18. septembrī, plkst. 19:00 Lielajā Ģildē Rīgā, Amatu ielā 6. Biļetes var iegādāties bilesuparadize.lv.

Agnetas Volkovas darbu sarakstā ir aptuveni 70 kompozīcijas, tostarp ap 40 kora dziesmu un divas simfonijas kamerorķestrim. Ziemeļniecisko noskaņu apvītā “Polārsimfonija” savu pirmatskaņojumu piedzīvoja 2013. gada 1. novembrī. Volkovas darbi atskaņoti ne tikai Latvijā, bet daudzviet pasaulē – Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Zviedrijā, Somijā, Šveicē, Čehijā, Slovēnijā, Krievijā, Izraēlā, ASV un citur. Carnikavas mūzikas un mākslas skolā Volkova strādā kopš 2020. gada.