Pašvaldības policijas ziņas

20.04.2017.

Ādažu pašvaldības policijā no 3.aprīļa līdz 18.aprīlim saņemtas 104 ziņas, kas saistītas ar sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, kā arī saņemti un izskatīti 11 iesniegumi.
Ādažu pašvaldības policija aizvadīto nedēļu laikā sadarbībā ar dzīvnieku patversmi “Mežavairogi” divas reizes ķēra klaiņojošus suņus Ādažu novadā un izveda no Ādažu novada teritorijas divu mirušo dzīvnieku līķus.
Ādažu pašvaldības policijas darbinieki aizvadīto nedēļu laikā sastādīja 3 administratīvā pārkāpuma protokolus – par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, par teritoriju nekopšanu, par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā un atrašanos tādā alkohola reibumā sabiedriskā vietā, kas aizskar citu cilvēku cieņu.
Aizvadīto nedēļu laikā pašvaldības policijas inspektori noformēja četrus administratīvo pārkāpuma protokolus – paziņojumus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.
Ādažu pašvaldības policija lūdz iedzīvotājus būt vērīgiem un atsaucīgiem brīdī, ja pamana, ka pie koplietošanas atkritumu urnām tiek izmesti būvgruži vai arī to dara personas, kurām nav tiesību izmantot koplietošanas urnas vai jebkāda cita veida pārkāpumus atkritumu apsaimniekošanas jomā (vides piegružošana, meža piesārņošana utt.), lūdzam iedzīvotājus fiksēt notikumu, personas vai jebkādu svarīgu informāciju un vērsties ar iesniegumu Ādažu pašvaldības policijā, lai nekaunīgās personas varētu saukt pie administratīvās atbildības. Dzīvosim sakoptā un skaistā vidē!
Izvērtējot aizvadīto nedēļu laikā reģistrētos izsaukumus, secināts, ka visu konfliktu cēlonis ir bijusi pārmērīga alkohola lietošana. Tādēļ vēlreiz atgādinām, ka siltos laikapstākļus var baudīt bez alkohola pārmērīgas lietošanas, turklāt pārmērīga alkohola lietošana ir viens no galvenajiem riska faktoriem pasaulē, kas negatīvi ietekmē iedzīvotāju veselību un apdraud arī apkārtējo veselību un drošību. Alkohols ir apreibinoša viela, kas var izraisīt atkarību. Alkohola lietošana vairākkārt palielina mirstības risku arī no ārējās iedarbības sekām, piemēram, transporta negadījumiem, tīša kaitējuma sev, vardarbības, noslīkšanas, nosalšanas, ugunsgrēkiem vai saindēšanās ar alkoholu.
Iestājoties pavasarim, suņi kļūst īpaši aktīvi un vēlas atstāt savu dzīvesvietu, lai dotos piedzīvojumu meklēšanā, tādēļ aicinām suņu īpašniekus rūpīgāk norobežot teritorijas un iespēju robežās nodrošināt apstākļus, lai suns nevar izkļūt no teritorijas un apdraudēt cilvēku vai dzīvnieku veselību un drošību.
Esiet uzmanīgi, sargiet sevi, savus mīļos un neesat vienaldzīgi pret Ādažu novadā notiekošajām sabiedriskajām nekārtībām! Lūdzam Ādažu novada iedzīvotājus būt vērīgiem un informēt Ādažu pašvaldības policiju  pa tālruņiem – 67997005 vai 27762020.