a a a

Muzeju nakts DURVIS 2016

Brīvdabas kino Līgo laukumā, Durvis uz Dūņuciemu un erudīcijas spēle Vēstures un mākslas galerijā Muzeju naktī Ādažos!

Šogad Latvijā par Muzeju nakts 2016 atslēgvārdu izraudzīts vārds “durvis”.

Durvis nav tikai sienā izveidota caurstaigājama aile. Tās iemieso sevī virkni filozofisku kategoriju – ir atvērtas un aizvērtas durvis, ir durvis uz pagātni, ir durvis uz rītdienu, ir durvju sliekšņi, kuri noteikti jāpārkāpj.

Sestdien, 21.maijā, Muzeju naktī ādažniekiem tiks piedāvātas vairākas iespējas:

– doties uz Kultūras centru Gaujas ielā 33A, lai pārkāptu Ādažu Vēstures un mākslas galerijas durvju slieksni un piedalītos kopīgā erudīcijas spēlē ’’Atveram kultūras mantojuma durvis Ādažos’’, kura sāksies plkst. 19.00 un to vadīs vēsturniece Elita Pētersone. Spēlē piedalīties aicināts ikviens interesents, pārbaudot savas zināšanas.  Sagatavojieties labi, jautājumi būs āķīgi, taču balvas būs gana saldas!

– otrā iespēja – atvērt ’’Durvis uz Dūņuciemu’’, kur tikai šajā Muzeju naktī būs unikāla iespēja apmeklēt etnogrāfisko viesu namu Gungas Dūņezera krastā. No plkst. 21.00 te durvis vērs stāstniece Ivonna, lai aizvestu jūs ceļojumā uz sava vectēva un vecvectēva dzimto Dūņuciemu. Taču Gungās ikkatru durvju vēršana ir pārsteigumus! Jo šeit katra ēka, katrs priekšmets raksturo mūsu tautas radošo izdomu, amata prasmi un mūžīgi mainīgo modi. Apmeklētāji būs laipni aicināti piedalīties viktorīnā, lai godam nopelnītu kopīgu mielošanos ar gardo Gungu bukstiņputru!

– Bet, ja jūsu velosipēds ir saplīsis, vai kājas atsaka klausīt tālus ceļus staigājot, jums ir iespēja palikt Līgo laukumā, kur no 21.00 līdz 02.00 ikviens garāmgājējs varēs atvērt savas “Kino durvis” – uz lielā brīvdabas ekrāna vērot gan senākas, gan ne tik senas kino liecības par notikumiem Ādažos. Paņemiet līdzi sēdēšanai zālē paklājiņus vai sēdēklīšus.
Uz tikšanos!